ІннотекІннотек

Вимоги до креслень

Вимоги до креслень

При підготовці креслень, якими  супроводжується опис винаходу чи корисної моделі, необхідно дотримуватись наступних основних вимог і рекомендацій.

  1. Креслення виконують чорними чіткими лініями і штрихами без розтушовування і розмальовування.

    Неправильно

    Правильно

  2. Розміри на кресленнях не позначають.
  3. На   кресленнях  необхідно показати об’єкт винаходу у тих виглядах,  розрізах і перерізах, які дають найкраще уявлення про об’єкт, в тому числі бажано навести вигляд об’єкта у перспективі (аксонометричну проекцію). Кожний вигляд на кресленнях називається фігурою. Фігури нумеруються арабськими цифрами.
  4. На кресленнях не вказують назви елементів фігур. Прикладами елементів фігур можуть бути: поршень, датчик температури, отвір, ребро жорсткості, бічна поверхня, блок управління, реактор окиснення і т.п.
    Їх позначають арабськими цифрами відповідно до посилань на них в описі винаходу. На кресленнях від елемента фігури до його цифрового позначення проводиться виносна лінія. Нижче наведені фігури з трьома типами виносних ліній. На фіг. 1 виносні лінії вигнуті,  на фіг. 2 – це просто прямі лінії і на фіг. 3 – це прямі лінії з горизонтальними поличками.
    Якщо необхідно позначити елемент фігури, який сам складається з кількох елементів, для  нього замість звичайної виносної лінії застосовують виносну лінію у вигляді стрілки (1 на фіг. 2).
  5. Остаточне нанесення цифрових позначень на фігури здійснюється після узгодження опису винаходу.
  6. Бажано надавати  кожну фігуру окремо у форматі JPEG.
  • 01103 Київ, вул. Остапа Вишні 5, к. 38
  • +38(044)5319735 +38(044)5294736
  • mog@innotec.ua

Слідуй за нами