ІннотекІннотек

Реєстрація торговельних марок в Європейському Союзі

Реєстрація торговельних марок в Європейському Союзі

Торговельна марка Європейського Союзу (European Union Trade Mark – EUTM) охороняється в 27 країнах Євросоюзу: Австрії, Бельгії, Болгарії,  Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії,  Кіпрі, Латвії, Литві, Люксембурзі, Мальті, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччині, Словенії, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, Угорщині.

Не поширюється дія торговельної марки ЄС на такі європейські  країни: Албанію, Андорру, Боснію і Герцеговину, Ватикан, Великобританію (після перехідного періоду виходу з ЄС), Ісландію, Косово, Ліхтенштейн, Монако, Норвегію, Північну Македонію, Сан-Марино, Сербію, Чорногорію і Швейцарію.

Що потрібне для подання заявки на реєстрацію торговельної марки

  1. Зображення торговельної марки в електронному вигляді (у форматі JPEG, PDF, TIFF), а якщо торговельна марка словесна, просто написати стандартним шрифтом – Arial, Tahoma абоTimes New Roman.
  2. Для юридичної особи: повне найменування, ідентифікаційний код, юридична адреса,

для фізичної особи:  ПІБ і адреса реєстрації.

  1. Перелік товарів, які ви виробляєте і продаєте, або перелік товарів, які ви тільки продаєте, або перелік послуг, які ви надаєте (ми визначимо, до яких класів Міжнародної класифікації товарів і послуг вони відносяться).

Примітка: Попередньо подавати заявку в Україні не обов’язково.

Процедура і строки

Заявка на реєстрацію торговельної марки Євросоюзу подається через патентного повіреного однієї з країн ЄС до Відомства з питань інтелектуальної власності Європейського Cоюзу (EUIPO), і в день подання заявник отримує електронну копію поданої заявки.

Заявка проходить формальну експертизу і експертизу за абсолютними підставами для відмови в реєстрації торговельної марки, тобто торговельна марка перевіряється, чи відповідає вона поняттю торговельної марки, чи має вона розрізняльну здатність, чи відповідає вона нормам суспільної моралі, чи не вводить вона в оману споживача.

Після цього відомості про торговельну марку публікуються для можливості подання заперечень третіми особами з будь-якої країни Євросоюзу, які вважають, що торговельна марка порушує їх більш ранні права. Якщо протягом 3 місяців заперечення не подані, торговельна марка реєструється, публікується і видається свідоцтво.   Вся процедура  триває в цьому випадку  7- 9 місяців.

Якщо надходять запити і заперечення, процедура розтягується. У разі, коли заперечення задоволене повністю або частково, торговельна марка в Євросоюзі  не реєструється, або реєструється тільки для частини заявлених товарів і/або послуг.

Реєстрація торговельної марки діє 10 років і може бути продовжена неодноразово на 10 років.

Вартість

  1. Мито за подання заявки: 850 євро за перший клас, 50 євро за другий клас і 150 євро за кожний наступний клас. Мито сплачується європейським патентним повіреним одночасно з поданням заявки.
  2. Послуги європейського патентного повіреного: 350 євро за 3 класи + 50 євро за кожний наступний клас.
  3. В разі одержання запитів і заперечень до вартості додаються витрати, пов’язані з підготовкою і поданням відповідей на запити і заперечення.

Інформацію про вартість наших послуг, а також іншу інформацію, що стосується реєстрації торговельних марок,  ви можете отримати,  звернувшись за адресою mog@innotec.ua

  • 01103 Київ, вул. Остапа Вишні 5, к. 38
  • +38(044)5319735 +38(044)5294736
  • mog@innotec.ua

Слідуй за нами