Патентування корисних моделей за кордоном
Де можна отримати патент на корисну модель
Австралія (про виділені країни див. нижче «Процедури»), Австрія, Албанія, Антигуа і Барбуда, Аргентина, Беліз, Білорусь, Ботсвана, Бразилія, Болгарія, В’єтнам, Вірменія, Гана, Гватемала, Гондурас, Греція, Грузія, Данія, Домініка, Домініканська Республіка, Естонія, Ефіопія, Єгипет, Індонезія, Ірландія, Іспанія, Італія, Казахстан, Кенія, Киргизстан, Китай, Коста-Ріка, Лаос, Малайзія, Мексика, Молдова, Монголія, Мозамбік, Намібія, Нікарагуа, Німеччина, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Панама, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Республіка Корея, Російська Федерація, Румунія, Сальвадор, Свазіленд, Сербія, Словаччина, Словенія, Танзанія, Таїланд, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Уганда, Угорщина, Узбекистан, Уругвай, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чилі, Японія.
і в регіональних організаціях:
АRIPO (Африканська Регіональна Організація Інтелектуальної Власності) – Гамбія, Гана, Есватіні, Кенія, Лесото, Ліберія, Малаві, Мозамбік, Намібія, Руанда, Сан Томе і Принсіпі, Сьєрра Леоне, Сомалі, Судан, Танзанія, Уганда, Замбія, Зімбабве
OAPI (Африканська Організація Інтелектуальної Власності) – Бенін, Буркіна-Фасо, Камерун, Габон, Гвінея, Гвінея-Бісау, Екваторіальна Гвінея, Конго, Кот-Д’Івуар, Малі, Мавританія, Нігер, Сенегал, Того, Центрально-Африканська Республіка, Чад,
CAN (Андське співтовариство країн Латинської Америки) – Болівія, Еквадор, Колумбія, Перу.
На що не можна отримати патент на корисну модель за кордоном
На відміну від України, де як корисна модель можуть охоронятися технічні рішення, які відносяться до пристроїв і способів, в більшості із зазначених вище країн як корисні моделі охороняються тільки технічні рішення, що відносяться до механічних або електричних пристроїв.
З чого починати
Як і при патентуванні винаходів за кордоном треба подати заявку на видачу патенту в Україні. Для цього потрібно провести якісний патентний пошук і за результатами пошуку підготувати заявку, в якій корисна модель має бути розкрита настільки повно і ясно, щоб фахівець міг здійснити її без утруднень. Заявки для закордонного патентування мають бути подані не пізніше 12 місяців з дати подання української заявки.
Процедури
Для патентування за кордоном корисних моделей застосовується, як правило, національна процедура, за якою заявки подаються безпосередньо у національні патентні відомства їх офіційними мовами через патентних повірених країн патентування. Патент Російської Федерації можна отримати без залучення патентних повірених.
Процедура РСТ для патентування корисних моделей застосовується рідко. В деяких країнах вона взагалі не може бути застосована або потребує вчинення додаткових дій (всі ці країни у вищенаведеному списку виділені).
Строки
В більшості з зазначених країн патент за національною процедурою можна отримати протягом року. Строки отримання патентів за процедурою РСТ більші і в цьому один з недоліків застосування цієї процедури для патентування корисних моделей.
Вартість
За національною процедурою вартість одержання патенту в одній країні становить від 700 дол. Вона в значній мірі залежить від вартості перекладу заявок на офіційні мови відомств.
За процедурою РСТ вартість більша і в цьому другий недолік застосування процедури РСТ для патентування корисних моделей.
Після отримання патентів виникне необхідність підтримання їх чинності.
Інформацію про вартість наших послуг, а також іншу інформацію, що стосується патентування корисних моделей за кордоном, ви можете отримати звернувшись за адресою mog@innotec.ua,